Պաշտոնական էլ. փոստ

(միայն www.e-citizen.am համակարգով ծանուցումների համար)

Տպել

Նորություններ

Շիրակի մարզպետը հանդիպեց ,,Լավագույն Մարզական ընտանիք,, մրցույթի մասնակիցներին

04.09.2015

 

Սեպտեմբերի 4-ին Շիրակի մարզպետ Ֆելիքս Ցոլակյանը հանդիպեց ՀՀ Նախագայի մրցանակի համար ,,Լավագույն Մարզական ընտանիք,, մրցույթի մասնակիցներին, ովքեր սեպտեմբերի 6-ից 12-ը Ծաղկաձորում կպայքարեն ,,Լավագույն Մարզական ընտանիք,, մրցանակի համար : Ֆելիքս Ցոլակյանը հաջողություններ մաղթեց մասնակիցներին, հորդորեց, ինչու չէ նաև պահանջեց, որ այս տարի վերադառնան առաջին մրցանակով, չվախենան ոչ մի խոչընդոտից և մրցակիցներից : Մասնակիցները, քաջ գիտակցելով այս տարվա մրցույթի կարևորությունը, խոստացան ջանք ու եռանդ չխնալ, առաջին տեղով վերադառնալ, ինչու այս տարի, այն պարզապես կապում են մարզպետի պաշտոնավարման սկզբի հետ, 2013-ին երրորդ տեղ, 2014-ին երկրորդ տեղ, դե այս տարի առաջին տեղ չգրավելը, մի տեսակ չի լինի : Այսպես ուրախ և Գյումրեցուն հարիր հումորվ, մրցույթի մասնակիցները հրաժեշտ տվեցին Շիրակի մարզպետին, հաղթանակած վերադառնալու պայմանով : Ստորև ներկայացնում ենք մրցույթի անցկացման կարգի վերաբերյալ տեղեկատվություն և Շիրակի մարզի պատվիրակության կազմը :  

Մրցույթի հիմնադրումը՝   Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի <<Ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի բնագավառում Հանրապետության Նախագահի մրցանակներ հիմնելու մասին>> 2004 թվականի մայիսի 20-ի ՆԿ-113-Ն կարգադրությամբ:

Մրցույթն անց է կացվում 3 փուլով՝  տարածաշրջանային, մարզային և հանրապետական եզրափակիչ:

2015 թվականին կազմակերպված մրցույթն անց է կացվում  չորս տարիքային խմբերով՝

    1-ին տարիքային խումբ` 2007-2009 թ.թ. ծնված երեխա ունեցող ընտանիքներ,

    2-րդ տարիքային խումբ` 2004-2006 թ.թ.ծնված երեխա ունեցող ընտանիքներ,

    3-րդ տարիքային խումբ` 2001-2003 թ.թ. ծնված երեխա ունեցող ընտանիքներ,

    4-րդ տարիքային խումբ` 1999-2000 թ.թ. ծնված երեխա ունեցող ընտանիքներ:

Սկսած 2014 թվականից մրցույթի հանրապետական եզրափակիչ փուլին մասնակցում են նաև

 հաշմանդամ (հայր կամ մայր) ունեցող ընտանիքները, երեխայի տարիքը՝ 2003-2009 թ.թ.ծնված:

Հանրապետական եզրափակիչ փուլին յուրաքանչյուր տարիքային խմբից մասնակցում են 3 թիմեր՝

  մարզային փուլի մրցումներում 1-3-րդ տեղերը գրաված ընտանիքները:

Մրցույթի մրցաձևերն են             
1)        Խաղային փոխանցումավազք՝  30 մ
2)       Վարժություն բասկետբոլի գնդակով

     3) Խաղային փոխանցումավազք՝  թենիսի գնդակներով

     4) Հեռացատկ (տեղից)

     5) Խաղային փոխանցումավազք 80 մ (15 մ + 25 մ + 40 մ)

     6) Հրաձգություն (օդամղիչ hրացանով)

     7) Հավաքիր «ՀԱՂԹԱՆԱԿ» բառը                                                                            
Պարգևատրությունը՝
 
Գրաված տեղ

 Տարածաշրջանային փուլ

      Մարզային փուլ

  Հանրապետական փուլ

       1-ին
       60.000 դրամ
     150.000 դրամ
      500.000 դրամ
       2-րդ
       50.000 դրամ
     130.000 դրամ
      400.000 դրամ
       3-րդ
       40.000 դրամ
     100.000 դրամ
      300.000 դրամ
 

Հանրապետական փուլում առանձին մարզաձևերից 1-ին տեղերը գրաված թիմերը պարգևատրվում են՝ 100.000 դրամով,  2-րդ տեղերը՝ 50.000 դրամո և 3-րդ տեղերը՝ 30.000  դրամով:

 Այս փուլում պարգևատրվում է նաև յուրաքանչյուր տարիքային խմբի ընտանիքների ամենակրտսեր մասնակիցը՝ 100.000 դրամով:

Շիրակի մարզի թիմ-ընտանիքների ձեռքբերումները՝

 Նախորդ տարիներին մրցույթի հանրապետական փուլի մրցումների հաղթողներ են դարձել Ալեքսանյանների/Գյումրի/  և Գեղամյանների/Ախուրյան/ թիմ-ընտանիքները, իսկ Միքայելյանների/Աշոցք/ և Ջուհարյանների/Գյումրի/ թիմ-ընտանիքները դարձել են մրցանակակիրներ:

Մրցույթից հետո հանրապետական փուլում տարվում է ընդհանուր թիմային հաշվարկ մարզերի միջև: 2013 թվականին ընդհանուր թիմային հաշվարկում Շիրակի մարզը գրավել է 3-րդ տեղը, իսկ 2014թվականին՝  2-րդ տեղը, զիջելով միայն Երևանի թիմին:

 

Շիրակի մարզի պատվիրակության կազմը

Ծաղկաձոր, 06-12-ը սեպտեմբերի
հ/հ
Ազգանուն, անուն
կարգավիճակը
Աշխատանքի կամ ուսման վայրը

1.       

Ստեփանյան Կարեն
հայր-   մասնակից

        1-ին խումբ

Գյումրու թիվ 30 դպրոցի տնօրեն

2.       

Վարդանյան Արմինե
մայր       -,,-
Չի աշխատում

3.       

Ստեփանյան Ժորա
երեխա    -,,-
Գյումրու թիվ 30 դպրոց, 2-րդ դասարան

4.       

Սողոյան Դավիթ
հայր-   մասնակից

        1-ին խումբ

Շիրակի ԳԳՄ, ավագ հսկիչ

5.       

Սարգսյան Թերեզա

մայր       -,,-

Չի աշխատում

6.       

Սողոյան Մհեր
երեխա    -,,-
Գյումրու թիվ 11 դպրոց, 2-րդ դասարան

7.       

Տոնոյան Արթուր
հայր-    մասնակից

          1-ին խումբ

Ամասիայի ՀՓՋ, օղակի հրամանատար

8.       

Մարտիրոսյան Սաթենիկ

մայր       -,,-

Ամասիայի զինկոմիասարիատ,բուժքույր

9.       

Տոնոյան Արարատ
երեխա    -,,-

Ամասիայի  դպրոց, 3-րդ դասարան

10.  
Գեղամյան Լևոն
հայր-    մասնակից

           2-րդ  խումբ

Ախուրյանի մարզադպրոցի տնօրեն
11.  
Գեղամյան Ալինա

մայր       -,,-

Գյումրու ՕՀ մարզական քոլեջ, ուսուցիչ
12.  
Գեղամյան Արշակ
երեխա    -,,-
Ախուրյանի թիվ 1 դպրոց, 6-րդ դասարան
13.  
Ջուհարյան Արթուր
հայր-     մասնակից

           2-րդ  խումբ

Մեծ Սարիարի դպրոցի ֆիզկուլտուրայի ուսուցիչ, ըմբշամարտի մարզիչ

14.  
Պոտոսյան Լիաննա

մայր       -,,-

Չի աշխատում
15.  
Ջուհարյան Սերգեյ
երեխա    -,,-
Մեծ Սարիարի դպրոց, 6-րդ դասարան
16.  
Խաչատրյան Գևորգ
հայր-     մասնակից

            2-րդ  խումբ

Առափիի  դպրոցի  ֆիզկուլտուրայի ուսուցիչ, աթլետիկայի  մարզիչ

17.  
Խաչատրյան Աղունիկ

մայր       -,,-

,,Սոֆամեդ,,  բժշկ.կենտրոն, լաբորանտ

18.  
Խաչատրյան Վալենտինա
երեխա    -,,-
Գյումրու թիվ 20 դպրոց, 6-րդ դասարան
19.  
Ալեքսանյան Հարություն
հայր-    մասնակից

          3-րդ  խումբ

Շիրակի մարզի կարատեի ֆեդերացիայի փոխնախագահ

20.  
Կարապետյան Անժելա
մայր          -,,-

Գյուրու ավստրիական մանկական հիվան-դանոց, կադրերի տեսուչ

21.  
Ալեքսանյան Եղիշե
երեխա       -,,-

ՀՊՏՀ  Գյումրու վարժարան, 6-րդ դաս.

22.  
Խաչատրյան Էդգար
հայր-     մասնակից

           3-րդ  խումբ

Նոր Ախուրյանի դպրոցի ֆիզկուլտուրայի ուսուցիչ, ըմբշամարտի մարզիչ

23.  
Լուսպարոնյան Սոնա
մայր        -,,-

                  Չի աշխատում

24.  
Խաչատրյան Մանվել
երեխա     -,,-
Ախուրյանի թիվ 1 դպրոց, 7-րդ դասարան
25.  
Ստեփանյան Արտյոմ
հայր-     մասնակից

           3-րդ  խումբ

Ղարիբջանյանի դպրոցի զինղեկ
26.  
Ստեփանյան Նինա

մայր       -,,-

                   Չի աշխատում

27.  
Ստեփանյան Ռաֆիկ
երեխա    -,,-
Ղարիբջանյանի դպրոց, 8-րդ դասարան
28.  
Թոսունյան Համլետ
հայր-     մասնակից

            4-րդ  խումբ

                     Չի աշխատում

29.  
Թոսունյան Կարինա

մայր       -,,-

Չի աշխատում
30.  
Թոսունյան Կարեն
երեխա    -,,-
Գյումրու N 4-րդ ուսումնարան, 2-րդ կուրս
31.  
Անտոնյան Ավետիք
հայր-     մասնակից

           4-րդ  խումբ

Կամոյի դպրոցի ֆիզկուլտուրայի ուսուցիչ, ըմբշամարտի մարզիչ

32.  
Շահբազյան Լուսինե

մայր       -,,-

                       Չի աշխատում
33.  
Անտոնյան  Հայկ
երեխա    -,,-
Գյումրու ՕՀ մարզական քոլեջ, 11-րդ դաս.
34.  
Ղազարյան Արթուր
հայր-     մասնակից

            4-րդ  խումբ

Գյումրու աթլետիկայի մարզադպրոցի տնտեսվար

35.  
Գույումջյան Վարդուհի

մայր       -,,-

Գյումրու աթլետիկայի մարզադպրոցի բուժքույր

36.  
Ղազարյան Դիանա
երեխա    -,,-
Գյումրու թիվ 2 դպրոց, 10-րդ դասարան
37.  

Կարապետյան Գևորգ

հայր-   հաշմանդամ      անձի խումբ

Գտաշենի դպրոցի տնօրեն
38
 Կարապետյան Աննա

մայր       -,,-

                        Չի աշխատում
39

Կարապետյան Մուշեղ

երեխա    -,,-
Գյումրու թիվ 19 դպրոց, 4-րդ դասարան
40
Գալոյան Արտյոմ
մարզիչ

Գյումրու թիվ 37 դպրոցի ֆիզկուլտուրայի ուսուցիչ

41
Գաբրիելյան Հովհաննես
մարզիչ
Ախուրյանի  թիվ 2 դպրոցի ֆիզկուլտուրայի ուսուցիչ
42
Վարդանյան Վաչագան
պատվիրակության
ղեկավար

Շիրակի մարզպետարանի մշակույթի և սպորտի բաժնի պետ

 

 

 
 
 

 

← Վերադառնալ ցուցակին

↑ Դեպի վեր

Բաժանորդագրում նորություններին

Տեխնիկական դիտողություններն կարող եք ուղարկել կայքի վեբ-մաստերի էլեկտրոնային փոստին: Կայքը պատրաստված է Helix ընկերության կողմից:
Վերջին թարմացումը՝ 2024-04-18 17:54:46