(միայն www.e-citizen.am համակարգով ծանուցումների համար)
Կառավարության որոշմամբ Շիրակի մարզպետի աշխատակազմին հատկացվել է 145 մլն 739 հազար դրամ 20 մանկապարտեզի գույքով ապահովման համար
20.02.2025
Կառավարության որոշմամբ Շիրակի մարզպետի աշխատակազմին հատկացվել է 145 մլն 739 հազար դրամ 20 մանկապարտեզի գույքով ապահովման համար:
145 մլն 739 հազար դրամ գումարն ուղղվելու է Գյումրի, Ախուրյան, Արթիկ համայնքների մանկապարտեզները գույքով ապահովելու նպատակին։
Գումարների հատկացման և անհրաժեշտ ապրանքների ձեռքբերման հրատապությունը պայմանավորված է այն հանգամանքով, որ տվյալ մանկապարտեզներում շինարարական աշխատանքներն արդեն ավարտվել են, սակայն մանկապարտեզները շահագործման հանձնելու համար գույքի մի մասը պակասում է, ինչն էլ պայմանավորված է այն հանգամանքով, որ 2024 թվականին հայտարարված մրցույթները կայացել են մասնակի:
Շիրակի մարզի 20 մանկապարտեզի համար 2024-ին կնքվել են բոլոր պայմանագրերը, սակայն որոշ մատակարարների հետ պայմանագրերը լուծվել են՝ մատակարարների կողմից պարտավորությունները չկատարելու հիմքով և միաժամանակ, այդ մանկապարտեզներն ամբողջությամբ պատրաստ են նախադպրոցական կրթության ծառայություն մատուցելուն, սակայն հնարավոր չէ դրանք հանձնել շահագործման առանց մինիմալ պարտադիր ապրանքների առկայության, ինչպիսիք են՝ սպիտակեղենը, սպասքը, օդորակիչը, աթոռները և այլն։
Նշենք, որ այս մանկապարտեզները կառուցվել են սուբվենցիոն ծրագրերով, «Սոցիալական ներդրումների և տեղական զարգացման», ինչպես նաև անհետաձգելի ծրագրերով։